X
تبليغات

تصویر ثابت

درب و پنجره ترمال بریک و مزایای استفاده از آن

ارس پن - تولید کننده بهترین در و پنجره دو جداره و UPVC

درب و پنجره ترمال بریک و مزایای استفاده از آن

درب و پنجره ترمال بریک و مزایای استفاده از آن

درب و پنجره دوجداره ترمال بریک  را میتوان از آخرین و نوین ترین  دستاوردهای صنعت آلومینیوم سازی در حیطه مصالح ساختمانی و دنیا در دنیا دانست که در این تکنولوژی نوین استفاده از یک لایه عایق داخلی در درب و یا پنجره باعث خواهد تا ارتباط ورق آلومینیوم با سطح بیرونی و یا درونی قطع شده و انتقال دما صورت نپذیرد. از دیگر مزایای استفاده از پنجره ترمال بریک می توان به عایق بندی کامل و بدون درز فضای محیط داخلی ساختمان اشاره نمود.

 

 درب و پنجره ترمال بریک و مزایای استفاده از آن

 

محسوب می شود که در آن یک عایق باعث شده است تا ارتباط آلومینیومی از سطح بیرونی با درونی قطع گردد. قابلیت دیگر این محصول عایق بندی صددرصدی فضای درونی ساختمان است.

توضیحاتی درباره درب و پنجره ترمال بریک :

میتوان گفت  در یک دسته بندی کلی دری و پنجره های دوجداره آلومینیومی به دو دسته بندی ساده و ترمال بریک عرضه می شوند. پنجره های Thermal break(به معنی شکست حرارتی) از جدیدترین و نوین ترین تکنولوژی های پنجره های عایق در برابر حرارت می باشند. به علت ضریب انتقال حرارت بالای آلومینیوم، این فلز گرما و سرما را به راحتی انتقال می دهد. در پروفیل آلومینیومی ترمال بریک، دو قطعه آلومینیوم توسط تیغه های پلی آمید به هم متصل و دوجداره می شوند. این روش باعث عدم انتقال حرارت دراین نوع پروفیل می شود. درسیستم ترمال بریک به دلیل وجود لاستیک پلی آمید مابین جدار داخلی و خارجی پروفیل، امکان نفوذ گرما، سرما و لرزش را به صفر رسانده و امکان دو رنگ بودن نمای داخلی و خارجی را به وجود می آورد. از جمله مزایای پلی آمید مورد استفاده در این نوع از پنجره ها می توان از بالا بودن استحکام و طول عمر بالای آن نام برد. در صورت استفاده از سیستم ترمال بریک در درب و پنجره ها 38% کاهش اتلاف انرژی حرارتی در فصل سرما و 32% کاهش اتلاف انرژی برودتی در فصل گرما، 28% کاهش مصرف سوخت، 20 % کاهش هزینه در سرمایه گذاری اولیه تاسیسات و به میزان قابل توجهی از آلودگی صوتی جلوگیری می شود. درب و پنجره های آلومینیومی، به صورت کشویی، لولایی و ترمال برک ، تک جداره و دوجداره قابل ساخت و استفاده هستند.

در تعویض پنجره های قدیمی در و پنجره آلومینیومی دارای انواع مختلفی هستند:

نوع اول: نوع قدیمی که با میلگرد به هم وصل میشدن و آنها دو جداره نمی شدند. نوع دوم: پنجره دو جداره اس تی (ST) که این پنجره ها دو جداره میشوند اما عایق بندی خوبی ندارند. نوع سوم: نسل جدید پنجره های آلومینیومی که ترمال برک است و از مشخصات فنی بسیار خوبی برخوردار است. پروفیل دو جداره ترمال برک (Thermal break)، پروفیل آلومینیومی است که از طریق تیغه پلی آمید به هم وصل میشوند و به صورت دو جداره در می آیند که همین باعث عدم انتقال حرارت میشود، اتلاف انرژی در پنجره های ترمال برک نسبت به انواع پنجره های آلومینیومی بسیار کمتر است و در برابر حرارت عایق است. پروفیل ترمال برک به خاطر لاستیک پلی آمید که بین جداره خارجی و داخلی آن میباشد و توسط ماشین آلات پانچ میشود و نفوذ گرما، سرما و لرزش و صدا را به حداقل میرساند. پنجره های ترمال برک، از ورود آلودگی صوتی به داخل ساختمان جلوگیری میکند. تسمه‌های پلی‌آمید که از الیاف شیشه متراکم و با قابلیت تحمل بار و فشار و حرارت 300 درجه سانتیگراد می‌باشد، علاوه بر موجبات پاس‌شدن مبحث 19 مقررات ملی ساختمان، این امکان را مهیا می‌سازد تا بتوان تنوع رنگ‌های متضاد نمای داخلی پنجره را از نمای خارجی آن ایجادنمود.  درب و پنجره ترمال بریک و مزایای استفاده از آن  

مزایای درب و پنجره آلومینیومی دو جداره ترمال بریک :

عایق حرارتی

عایق صوتی

قابل بازیافت و سازگار با محیط زیست

از نفوذ گرد و غبار جلوگیری میکند.

غیر قابل اشتعال بودن

عایق رطوبتی

زیبا و بسیار سبک است.

باعث صرفه جویی در مصرف انرژی است.

ایمن در برابر زلزله

مقاوم در برابر تغییر شکل و رنگ در برابر عوامل محیطی مثل تابش آفتاب.

مقاوم در برابر فشار باد

تنوع رنگ زیاد

نصب و تعویض پنجره آسان است


جهت مشاهده قیمت پنجره  UPVC و یا قیمت پنجره آلومینیوم کلیک نمایید. 
موضوع :
برچسب ها : ,

+ نوشته شده در 1397/5/8ساعت 12:09 توسط داریوش حقیقی | تعداد بازديد :64 |

عناوين مطالب پربازدید
آشنایی با پنجره دو جداره و مزایای استفاده از آن
درب و پنجره ترمال بریک و مزایای استفاده از آن
درب و پنجره ترمال بریک و مزایای استفاده از آن
آشنایی با پنجره دو جداره و مزایای استفاده از آن
پنجره و پنجره دو جداره چیست ؟