X
تبليغات

تصویر ثابت

ارس پن - تولید کننده بهترین در و پنجره دو جداره و UPVC

ارس پن - تولید کننده بهترین در و پنجره دو جداره و UPVC

پنجره و پنجره دو جداره چیست ؟

پنجره و پنجره دو جداره چیست ؟

همان گونه که می دانید در حقیقت پنجره یک ورودی در وسیله نقلیه، در یا دیوار بوده که از آن برای عبور نور استفاده می گردد. عموما پنجره ها دارای شیشه هایی مات یا شفاف بوده و به وسیله چارچوب یا فریم در محل خود قرار می گیرند. بسیاری از پنجره های شیشه دار برای تهویه باز نگاه داشته شده و بسیار نیز برای جلوگیری از ورود آلودگی هوا و یا آلودگی صوتی بسته نگاه داشته می گردند. این پنجره از گذشته تا به امروز، جدا از بحث عبور نور یا ورود هوا یکی از عوامل زیبایی در هنر معماری و ساخت و ساز به شمار می روند. از این رو تا به امروز با گسترش و توسعه صنعت، انواع مختلفی از آن همانند پنجره دو جداره یا پنجره upvc تولید گردیده است.

قیمت پنجره لولایی دو حالته

درب و پنجره آلومینیوم و مصارف آن در ساختمان های جدید

از جمله عوامل مهم در افزایش ضریب هدررفت انرژی در بناها و ساختمان ها، استفاده از درب و پنجره های نامناسب می باشد. درب و پنجره ها، راه های نفوذ رطوبت، حرارت و هوا به ساختمان بوده و دقت در انتخاب آنها، تا مقدار زیادی در هزینه های بعدی صرفه جویی می کند. یکی از بهترین انواع پنجره عایق حرارت که می توان در ساختمان ها از آن استفاده نمود، پنجره آلومینیوم ترمال بریک می باشد. یکی از ویژگی های پنجره های آلومینیومی، ضریب انتقال حرارت بالا در این پنجره ها می باشد. از همین رو برای اتصال قطعات آلومینیوم در این درب و پنجره ها، از نوارهایی از جنس پلی آمید استفاده می شود. پنجره های آلومینیومی دوجداره یکی از بهترین انواع عایق های صوت و دما می باشند که کاربرد گسترده ای در دفاتر اداری و منازل مسکونی دارند.

مزایای استفاده از پنجره آلومینیوم در بازشوها

یکی از مهمترین مزایای پنجره های آلومینیومی، عایق بندی بسیار مناسب این در و پنجره ها، به دلیل استفاده از لایه های متعدد عایق بین پروفیل های آلومینیوم می باشد. به خصوص، در مورد پنجره های ترمال برک که شیشه دوجداره را در لایه های وسطی قرار می دهند، نفوذپذیری حرارتی و صوتی به میزان قابل  توجهی .کاهش می یابد. شما میتوانید لیست قیمت درب و پنجره آلومینیومی را در سایت ارس پن مشاهده نمایید.

پنجره UPVC چیست؟

برای این که بدانیم که پنجره یو پی وی سی (UPVC) چیست، ابتدا می بایست خود ماده ی «یو پی وی سی» را مطالعه نماییم. لازم به ذکر است که یو پی وی سی (UPVC) مخفف عبارت Unplasticised Poly Vinyl Chloride بوده و از گروه مواد مصنوعی محسوب می گردد.

پنجره با لولای تک حالته

این ماده اولین بار در سال ۱۹۱۲ تولید آزمایشگاهی شد و به علت خواص فوق العاده اش به شدت در صنعت درب و پنجره سازی مورد استفاده قرار گرفت. درب و پنجره UPVC ویژگی های خاصی داشت که آن را از سایر متریال ها ازجمله آهن، چوب و آلومینیوم متمایز می کرد. به طوری که در بسیاری از بازارها توانست جایگزین این متریال گردد. به همین جهت از اواخر دهه ۵۰ در حدفاصل شهرستان های رشت و بندر انزلی اولین واحد تولید پروفیل UPVC احداث گردید و تا به امروز رو به گسترش و رشد دارد.

مزایای استفاده از درب و پنجره UPVC و پنجره ترمال بریک چیست؟

به طور کلی متریال UPVC مزایای فوق العاده ای داشته و دلیل متداول شدن آن نیز همین مزایای گسترده اش است. به طور مثال برای اتصال قطعات مختلف درب یا پنجره معمولی، معمولا از بست های مکانیکی برای اتصال قطعات مختلف استفاده می گردد. هم چنین تعداد ۳ عدد یا بیشتر از ورقه های فلزی برای اتصال به همدیگر پیچ می شوند. این امر موجب می گردد که حتی اگر پیچ ها از جنس فولاد ضدزنگ باشند، بر اثر ایجاد واکنش گالوانیک در درازمدت پنجره دو جداره از هم بپاشد و یا از ظاهر بیفتد. در حالی که در محصولات یو پی وی سی به هیچ عنوان این گونه مشکلات مشاهده نمی گردد.

دلیل این امر نیز آن است که محصولات UPVC به علت جوش خوردن و گداخته شدن با گرما و چسبیده شدن به هم با فشار قوی، در مقایسه با بست های مکانیکی قاب ها دارای مقاومت بسیار بیش تری هستند.

با این حال اگر بخواهیم مزایای استفاده از درب و پنجره های UPVC که خود نوعی از درب و پنجره آلومینیوم هستند را به صورت لیست وار ارائه دهیم، می توانیم موارد زیر را یادآور گردیم:

۱- استحکام فوق العاده و وزن سبک: متریال یو پی وی سی دارای قدرت مکانیکی بالا بوده و در عین حال سبک و مستحکم در برابر سایش است.

۲- سهولت در نصب: یو پی وی سی از جمله متریال هایی است که به سادگی شکل گرفته، بریده شده، جوش داده شده و نیز متصل می گردد.

۳- ضدحریق بودن: یو پی وی سی به سختی مشتعل گشته و هنگامی که عامل حرارت خاموش گردد دیگر نمی سوزد. لذا از این لحاظ در مقایسه با انواع پلاستیک از لحاظ اشتعال و دودزا بودن بسیار کم خطر است.

۴- پایداری و ثبات: یو پی وی سی در برابر فساد شیمیایی، پوسیدگی، تغییر رنگ، ضربه و سایش به شدت مقاوم بوده و عمر بسیار زیادی دارد.

۵- عایق بودن: این متریال عایق جریان الکتریکی است. هم چنین صوت از آن بسیار کم تر عبور نموده و درب و پنجره های یو پی وی سی عایق مناسبی برای صوت نیز محسوب می گردند.

۶- مانع نفوذ گرد و غبار و آلودگی ها به علت درزگیری کامل

۷- کاهش دهنده سرمایه گذاری اولیه و استهلاک سیستم گرمایشی ساختمان به علت جلوگیری از اتلاف انرژی

۸- تنوع اشکال بازشو و شکل پذیری متناسب با معماری و فضای ساختمان

۹- حفاظت از محیط زیست از طریق بازیافت و قابلیت استفاده در صنایع دیگر

۱۰- قابلیت تقویت مضاعف با استفاده از پروفیل گالوانیزه در داخل یو پی وی سی

۱۱- عدم احتیاج به سرویس مکرر (رنگ آمیزی، تعویض و …)

همچنین در درب و پنجره های ترمال بریک از دو پروفیل آلومینیوم متصل شده به وسیله یک تیغه پلی آمید استفاده می شود. در واقع ماده پلی آمید از انتقال حرارت بین دو مقطع آلومینیومی جلوگیری می کند. اصطلاح ترمال برک نیز به دلیل بروز پدیده شکست حرارتی بین دو مقطع استفاده می شود. از جمله مزایای پروفیل های ترمال بریک می توان به مقاومت این درب و پنجره ها در برابر ضربه و مواد شیمیایی، اشعه فرابنفش نور خورشید و ماندگاری بالای این پروفیل ها اشاره کرد.

قیمت پنجره UPVC متری چقدر است؟

قیمت پنجره یو پی وی سی (UPVC) شاید به عنوان یکی از جنجالی ترین مباحث در دنیای درب و پنجره یو پی وی سی قلمداد می گردد. بسیاری به ارائه قیمت این پنجره بر اساس متر مربع پرداخته و بسیاری دیگر نیز این قیمت ها را به علت سودجویی عده ای خاص می دانند.

پنجره دو جداره

نکته ی بسیار مهمی که بایستی در مورد قیمت پنجره UPVC به آن توجه نمود، نوع پروفیل (وین تک، ویستابست، فیرات و یا غیره) و هم چنین یراق آلات مصرفی و نوع شیشه (دوجداره یا سه جداره) است.

علت اختلاف بسیار زیاد در قیمت پنجره UPVC، بیشتر بحث پروفیل و یراق مصرفی است. به عنوان مثال دو پنجره یو پی وی سی ممکن است مساحت یکسانی به متر مربع داشته باشند، اما در عین حال یکی ساده و بدون بازشو باشد و دیگری بازشوی دوحالته داشته باشند. ( یعنی هم به صورت افقی باز شود و هم به صورت عمودی)

طبیعی است که هرچه تعداد بازشو و حالات باز شدن بیشتر باشد، مصرف پروفیل و یراق آلات مصرفی به تبع آن بیشتر بوده و در نتیجه هزینه بالاتر خواهد رفت.

برای درک بهتر این موضوع به دو شکل زیر دقت کنید:

پنجره های فوق هر دو دارای مساحت برابر بوده و اگر مبنا را متر مربع قرار دهیم، بایستی هر دو پنجره دو جداره با یک قیمت قابل انجام باشند. اما این در حالی است که پنجره دو جداره شماره ۲ پروفیل و یراق آلات بیشتری نسبت به شکل ۱ مصرف نموده و بایستی قیمت آن بیشتر باشد. بنابراین به هیچ عنوان نمی توان قیمت پنجره UPVC را به صورت متر مربعی سنجید.

۱- صرفه جویی در مصرف انرژی با درب و پنجره های ترمال بریک

آماری که توسط سازمان بهینه سازی مصرف سوخت انتشار یافته است، نشان دهنده آن است که به طور متوسط نزدیک به ۱۰% از سطوح خارجی بنا ها به درب و پنجره اختصاص یافته است و از این مقدار، حدود ۷۰% (یا بیشتر در مواردی که از شیشه های فریم لس استفاده شود) توسط شیشه پوشانده می شود و حدود ۳۰% باقیمانده متعلق به پروفیل ها می باشد. طبق این آمار، درب و پنجره های با سیستم ترمال برک به طور میانگین حدود ۳۴% به کاهش اتلاف انرژی گرمایی و برودتی در فصول سرد و گرم سال کمک می کند. همچنین مصرف سوخت و هزینه های اولیه ساخت تأسیسات ساختمان نیز در کنار آلودگی صوتی، به میزان چشمگیری کاهش می یابد.

۲- منظور از نمای فریم لس چیست؟

یکی از سازه های اصلی در هر ساختمان، شیشه است. مدتی است که استفاده از شیشه های رفلکس در ساختمان ها و برج های بلند بسیار مرسوم شده است. در واقع برج ها و ساختمان هایی که دارای نمای شیشه ای می باشند، علاوه بر اینکه ظاهر چشمگیری دارند، نورگیر تر بوده و روشنایی بیشتری را به داخل ساختمان ها می رسانند. آلودگی صوتی در سطح شهرها باعث شده است تا بسیاری از سازندگان ساختمانی، به فکر استفاده از شیشه های چند لایه و دو یا سه جداره بیفتند. ظهور و استفاده از شیشه های با نمای فریم لس نیز در راستای گسترش اهداف زیبایی و کاربر پسندی نماهای شیشه ای ساختمان ها بوده است.

راه مقایسه قیمت در ارائه دهندگان پنجره یو پی وی سی چیست؟

بنابر نکته ای که گفته شد، اگر شما قصد دارید که برای پنجره یو پی وی سی قیمت بگیرید، ابتدا بایستی درباره طرح خود، یعنی ابعاد پنجره، تعداد بازشو و حالات باز شدن تصمیم قطعی بگیرید. هم چنین انتخاب کنید که چه نوع شیشه ای (دوجداره یا سه جداره) می خواهید انتخاب نمایید. سپس می بایست با داشتن این طرح و شرح آن برای ارائه دهندگان و فروشندگان درب و پنجره UPVC از آن ها قیمت بگیرید.

شکل مناسب پنجره یو پی وی سی را چگونه انتخاب نماییم؟

مسئله انتخاب شکل مناسب برای پنجره یو پی وی سی کاملا بستگی به سلیقه و محل به کارگیری آن دارد. برای انتخاب شکل بایستی سوالات زیر را از خود بپرسید:

  • آیا در این پنجره دو جداره نیاز به بازشو داریم؟
  • آیا می خواهیم حالات باز شدن متفاوت باشد؟
  • ابعاد دلخواه پنجره ما بایستی چقدر باشد ؟
  • آیا این پنجره با سایر پنجره ها و اجزای محیط هماهنگی دارد ؟

و سپس بر اساس پاسختان به این سوالات، می توانید پنجره دو جداره دلخواه خود را انتخاب نمایید. با این حال اگر هیچ ایده ای نسبت به انواع پنجره ندارید، شکل زیر می تواند در دادن ایده ی کلی به شمال کمک نماید. خطوط قرمز، حالت باز شدن را نشان می دهد:

 

مدل پنجره یو پی وی سی

عزیزان زیادی درباره مدل پنجره UPVC سوال کرده بودند. بایستی خاطرنشان کنیم که مدل های پنجره یو پی وی سی در بازار بسیار متنوع بوده و بسته به کاربری شما متفاوت است. با این همه در ادامه تصاویر مختلفی آورده شده که می توانید از آن ها ایده بگیرید:

قیمت پنجره لولایی دو حالته

پنجره لولایی دو حالته

مزایای گالوانیزه کردن پنجره

تفاوت لولای تک حالته و دو حالته

برش پنجره قدیمی

شیشه دوجداره دکوراتیو

انواع دیگر درب و پنجره آلومینیوم را در مقاله ای دیگر به صورت مفصل بررسی خواهیم نمود.

موضوع :
برچسب ها : ,

+ نوشته شده در 1397/6/25ساعت 13:11 توسط داریوش حقیقی | تعداد بازديد :54

آشنایی با پنجره دو جداره و مزایای استفاده از آن

شرکت ارس پن ارائه کننده انواع درب و انواع پنجره دو جداره  بر اساس بالاترین استاندارد های در سطح کشور و همچنین جهانی  در طرح ها و مدل های متنوع و همچنین در سایز های مختلف می باشد. بخش فروش پنجره UPVC گروه ارس پن همه روزه در اسرع وقت آماده ارائه مشاوره و پاسخگویی به شما عزیزان میباشد.

آشنایی با پنجره دو جداره  و مزایای استفاده از آن:

پنجره دوجداره و درب های دوجداره علاوه بر زیبایی ظاهری و دادن شکلی مدرن و شکیل به نمای خانه های امروزی، مزیت های مثبت  متعددی را نیز شامل میباشد. برای مثال میتوان از این موارد به جلوگیری از ورود صداهای مزاحم در مناطق شهری و همچنین آلودگی و گرد غبار به داخل منازل و همچنین امکان تجاری  اشاره نمود. عدم اتلاف انرژی و گرما نیز از دیگر مزیت های پنجره و درب های دوجداره می باشد که کاربرد این پنجره ها را به ویژه در مناطق سرد و یا گرم مانند جنوب و مرکز کشور بسیار زیاد کرده است.

پنجره دو جداره | پنجره Upvc

قیمت پنجره دوجداره upvc:

به صورت ساده میتوان گفت که قیمت پنجره دوجداره upvc را نمی توان بدونن داشتن اطلاعات اولیه و بدون دانستن ابعاد پنجره و تعداد گیره و بازشو های آن بطور دقیق محاسبه کرد چرا که قیمت این پنجره ها مستقیما به میزان پروفیل و مواد اولیه مصرفی بر اساس متر طول و مقدار شیشه دو جداره مورد نیاز بر اساس متر مریع و تعداد بازشوها و همچنین یراق آلات مورد استفاده در آن بستگی خواهد داشت. در مقاله دیگری تلاش خواهد شد تا به بررسی محاسبه قیمت انواع پنجره دو جداره با ابعاد مختلف پرداخته شود و همچنین به نحوه محاسبه قیمت و عوامل تاثیر گذار در آنبه صورت کامل اشاره شود.

لازم به ذکر است که قبل از محاسبه قیمت پنجره دو جداره حتما باید به ۲ نکته توجه کنیم:

  • لازم است که ابعاد پنجره به صورت دقیق اندازه گیری شده و بر اساس واحد میلی متر گزارش شود.
  • از ابتدا نوع فریم پروفیل مصرفی که ممکن است بازسازی یا نوسازی باشد مشخص شود.

دلیل این حساسیت در انتخاب فریم و اندازه گیری ها این است که پروفیل مصرفی برای تعویض یک پنجره که قبلا از نوع آلومینیوم ،آهن، چدن و یا هر جنس دیگری بوده به پنجره دو جداره  با فریم پروفیل مصرفی برای ساخت پنجره برای ساختمانی که در حال ساخت می باشد، با هم تفاوت داشته و در قیمت نهایی و تمام شده بسیار تاثیر گذار می باشد که در اصطلاح پروفیل مصرفی تعویضی را فریم بازسازی و فریم پروفیل نوع دوم را فریم نوسازی می گویند.

منبع: ارس پن - تولید کننده بهترین در و پنجره دو جداره و UPVC


موضوع :
برچسب ها : ,

+ نوشته شده در 1397/5/8ساعت 12:27 توسط داریوش حقیقی | تعداد بازديد :61

آشنایی با پنجره دو جداره و مزایای استفاده از آن

شرکت ارس پن ارائه کننده انواع درب و انواع پنجره دو جداره  بر اساس بالاترین استاندارد های در سطح کشور و همچنین جهانی  در طرح ها و مدل های متنوع و همچنین در سایز های مختلف می باشد. بخش فروش پنجره UPVC گروه ارس پن همه روزه در اسرع وقت آماده ارائه مشاوره و پاسخگویی به شما عزیزان میباشد.

آشنایی با پنجره دو جداره  و مزایای استفاده از آن:

پنجره دوجداره و درب های دوجداره علاوه بر زیبایی ظاهری و دادن شکلی مدرن و شکیل به نمای خانه های امروزی، مزیت های مثبت  متعددی را نیز شامل میباشد. برای مثال میتوان از این موارد به جلوگیری از ورود صداهای مزاحم در مناطق شهری و همچنین آلودگی و گرد غبار به داخل منازل و همچنین امکان تجاری  اشاره نمود. عدم اتلاف انرژی و گرما نیز از دیگر مزیت های پنجره و درب های دوجداره می باشد که کاربرد این پنجره ها را به ویژه در مناطق سرد و یا گرم مانند جنوب و مرکز کشور بسیار زیاد کرده است.

پنجره دو جداره | پنجره Upvc

قیمت پنجره دوجداره upvc:

به صورت ساده میتوان گفت که قیمت پنجره دوجداره upvc را نمی توان بدونن داشتن اطلاعات اولیه و بدون دانستن ابعاد پنجره و تعداد گیره و بازشو های آن بطور دقیق محاسبه کرد چرا که قیمت این پنجره ها مستقیما به میزان پروفیل و مواد اولیه مصرفی بر اساس متر طول و مقدار شیشه دو جداره مورد نیاز بر اساس متر مریع و تعداد بازشوها و همچنین یراق آلات مورد استفاده در آن بستگی خواهد داشت. در مقاله دیگری تلاش خواهد شد تا به بررسی محاسبه قیمت انواع پنجره دو جداره با ابعاد مختلف پرداخته شود و همچنین به نحوه محاسبه قیمت و عوامل تاثیر گذار در آنبه صورت کامل اشاره شود.

لازم به ذکر است که قبل از محاسبه قیمت پنجره دو جداره حتما باید به ۲ نکته توجه کنیم:

  • لازم است که ابعاد پنجره به صورت دقیق اندازه گیری شده و بر اساس واحد میلی متر گزارش شود.
  • از ابتدا نوع فریم پروفیل مصرفی که ممکن است بازسازی یا نوسازی باشد مشخص شود.

دلیل این حساسیت در انتخاب فریم و اندازه گیری ها این است که پروفیل مصرفی برای تعویض یک پنجره که قبلا از نوع آلومینیوم ،آهن، چدن و یا هر جنس دیگری بوده به پنجره دو جداره  با فریم پروفیل مصرفی برای ساخت پنجره برای ساختمانی که در حال ساخت می باشد، با هم تفاوت داشته و در قیمت نهایی و تمام شده بسیار تاثیر گذار می باشد که در اصطلاح پروفیل مصرفی تعویضی را فریم بازسازی و فریم پروفیل نوع دوم را فریم نوسازی می گویند.

منبع: ارس پن - تولید کننده بهترین در و پنجره دو جداره و UPVC


موضوع :
برچسب ها : ,

+ نوشته شده در 1397/5/8ساعت 12:27 توسط داریوش حقیقی | تعداد بازديد :69

درب و پنجره ترمال بریک و مزایای استفاده از آن

درب و پنجره ترمال بریک و مزایای استفاده از آن

درب و پنجره دوجداره ترمال بریک  را میتوان از آخرین و نوین ترین  دستاوردهای صنعت آلومینیوم سازی در حیطه مصالح ساختمانی و دنیا در دنیا دانست که در این تکنولوژی نوین استفاده از یک لایه عایق داخلی در درب و یا پنجره باعث خواهد تا ارتباط ورق آلومینیوم با سطح بیرونی و یا درونی قطع شده و انتقال دما صورت نپذیرد. از دیگر مزایای استفاده از پنجره ترمال بریک می توان به عایق بندی کامل و بدون درز فضای محیط داخلی ساختمان اشاره نمود.

 

 درب و پنجره ترمال بریک و مزایای استفاده از آن

 

محسوب می شود که در آن یک عایق باعث شده است تا ارتباط آلومینیومی از سطح بیرونی با درونی قطع گردد. قابلیت دیگر این محصول عایق بندی صددرصدی فضای درونی ساختمان است.

توضیحاتی درباره درب و پنجره ترمال بریک :

میتوان گفت  در یک دسته بندی کلی دری و پنجره های دوجداره آلومینیومی به دو دسته بندی ساده و ترمال بریک عرضه می شوند. پنجره های Thermal break(به معنی شکست حرارتی) از جدیدترین و نوین ترین تکنولوژی های پنجره های عایق در برابر حرارت می باشند. به علت ضریب انتقال حرارت بالای آلومینیوم، این فلز گرما و سرما را به راحتی انتقال می دهد. در پروفیل آلومینیومی ترمال بریک، دو قطعه آلومینیوم توسط تیغه های پلی آمید به هم متصل و دوجداره می شوند. این روش باعث عدم انتقال حرارت دراین نوع پروفیل می شود. درسیستم ترمال بریک به دلیل وجود لاستیک پلی آمید مابین جدار داخلی و خارجی پروفیل، امکان نفوذ گرما، سرما و لرزش را به صفر رسانده و امکان دو رنگ بودن نمای داخلی و خارجی را به وجود می آورد. از جمله مزایای پلی آمید مورد استفاده در این نوع از پنجره ها می توان از بالا بودن استحکام و طول عمر بالای آن نام برد. در صورت استفاده از سیستم ترمال بریک در درب و پنجره ها 38% کاهش اتلاف انرژی حرارتی در فصل سرما و 32% کاهش اتلاف انرژی برودتی در فصل گرما، 28% کاهش مصرف سوخت، 20 % کاهش هزینه در سرمایه گذاری اولیه تاسیسات و به میزان قابل توجهی از آلودگی صوتی جلوگیری می شود. درب و پنجره های آلومینیومی، به صورت کشویی، لولایی و ترمال برک ، تک جداره و دوجداره قابل ساخت و استفاده هستند.

در تعویض پنجره های قدیمی در و پنجره آلومینیومی دارای انواع مختلفی هستند:

نوع اول: نوع قدیمی که با میلگرد به هم وصل میشدن و آنها دو جداره نمی شدند. نوع دوم: پنجره دو جداره اس تی (ST) که این پنجره ها دو جداره میشوند اما عایق بندی خوبی ندارند. نوع سوم: نسل جدید پنجره های آلومینیومی که ترمال برک است و از مشخصات فنی بسیار خوبی برخوردار است. پروفیل دو جداره ترمال برک (Thermal break)، پروفیل آلومینیومی است که از طریق تیغه پلی آمید به هم وصل میشوند و به صورت دو جداره در می آیند که همین باعث عدم انتقال حرارت میشود، اتلاف انرژی در پنجره های ترمال برک نسبت به انواع پنجره های آلومینیومی بسیار کمتر است و در برابر حرارت عایق است. پروفیل ترمال برک به خاطر لاستیک پلی آمید که بین جداره خارجی و داخلی آن میباشد و توسط ماشین آلات پانچ میشود و نفوذ گرما، سرما و لرزش و صدا را به حداقل میرساند. پنجره های ترمال برک، از ورود آلودگی صوتی به داخل ساختمان جلوگیری میکند. تسمه‌های پلی‌آمید که از الیاف شیشه متراکم و با قابلیت تحمل بار و فشار و حرارت 300 درجه سانتیگراد می‌باشد، علاوه بر موجبات پاس‌شدن مبحث 19 مقررات ملی ساختمان، این امکان را مهیا می‌سازد تا بتوان تنوع رنگ‌های متضاد نمای داخلی پنجره را از نمای خارجی آن ایجادنمود.  درب و پنجره ترمال بریک و مزایای استفاده از آن  

مزایای درب و پنجره آلومینیومی دو جداره ترمال بریک :

عایق حرارتی

عایق صوتی

قابل بازیافت و سازگار با محیط زیست

از نفوذ گرد و غبار جلوگیری میکند.

غیر قابل اشتعال بودن

عایق رطوبتی

زیبا و بسیار سبک است.

باعث صرفه جویی در مصرف انرژی است.

ایمن در برابر زلزله

مقاوم در برابر تغییر شکل و رنگ در برابر عوامل محیطی مثل تابش آفتاب.

مقاوم در برابر فشار باد

تنوع رنگ زیاد

نصب و تعویض پنجره آسان است


جهت مشاهده قیمت پنجره  UPVC و یا قیمت پنجره آلومینیوم کلیک نمایید. 
موضوع :
برچسب ها : ,

+ نوشته شده در 1397/5/8ساعت 12:23 توسط داریوش حقیقی | تعداد بازديد :65

درب و پنجره ترمال بریک و مزایای استفاده از آن

درب و پنجره ترمال بریک و مزایای استفاده از آن

درب و پنجره دوجداره ترمال بریک  را میتوان از آخرین و نوین ترین  دستاوردهای صنعت آلومینیوم سازی در حیطه مصالح ساختمانی و دنیا در دنیا دانست که در این تکنولوژی نوین استفاده از یک لایه عایق داخلی در درب و یا پنجره باعث خواهد تا ارتباط ورق آلومینیوم با سطح بیرونی و یا درونی قطع شده و انتقال دما صورت نپذیرد. از دیگر مزایای استفاده از پنجره ترمال بریک می توان به عایق بندی کامل و بدون درز فضای محیط داخلی ساختمان اشاره نمود.

 

 درب و پنجره ترمال بریک و مزایای استفاده از آن

 

محسوب می شود که در آن یک عایق باعث شده است تا ارتباط آلومینیومی از سطح بیرونی با درونی قطع گردد. قابلیت دیگر این محصول عایق بندی صددرصدی فضای درونی ساختمان است.

توضیحاتی درباره درب و پنجره ترمال بریک :

میتوان گفت  در یک دسته بندی کلی دری و پنجره های دوجداره آلومینیومی به دو دسته بندی ساده و ترمال بریک عرضه می شوند. پنجره های Thermal break(به معنی شکست حرارتی) از جدیدترین و نوین ترین تکنولوژی های پنجره های عایق در برابر حرارت می باشند. به علت ضریب انتقال حرارت بالای آلومینیوم، این فلز گرما و سرما را به راحتی انتقال می دهد. در پروفیل آلومینیومی ترمال بریک، دو قطعه آلومینیوم توسط تیغه های پلی آمید به هم متصل و دوجداره می شوند. این روش باعث عدم انتقال حرارت دراین نوع پروفیل می شود. درسیستم ترمال بریک به دلیل وجود لاستیک پلی آمید مابین جدار داخلی و خارجی پروفیل، امکان نفوذ گرما، سرما و لرزش را به صفر رسانده و امکان دو رنگ بودن نمای داخلی و خارجی را به وجود می آورد. از جمله مزایای پلی آمید مورد استفاده در این نوع از پنجره ها می توان از بالا بودن استحکام و طول عمر بالای آن نام برد. در صورت استفاده از سیستم ترمال بریک در درب و پنجره ها 38% کاهش اتلاف انرژی حرارتی در فصل سرما و 32% کاهش اتلاف انرژی برودتی در فصل گرما، 28% کاهش مصرف سوخت، 20 % کاهش هزینه در سرمایه گذاری اولیه تاسیسات و به میزان قابل توجهی از آلودگی صوتی جلوگیری می شود. درب و پنجره های آلومینیومی، به صورت کشویی، لولایی و ترمال برک ، تک جداره و دوجداره قابل ساخت و استفاده هستند.

در تعویض پنجره های قدیمی در و پنجره آلومینیومی دارای انواع مختلفی هستند:

نوع اول: نوع قدیمی که با میلگرد به هم وصل میشدن و آنها دو جداره نمی شدند. نوع دوم: پنجره دو جداره اس تی (ST) که این پنجره ها دو جداره میشوند اما عایق بندی خوبی ندارند. نوع سوم: نسل جدید پنجره های آلومینیومی که ترمال برک است و از مشخصات فنی بسیار خوبی برخوردار است. پروفیل دو جداره ترمال برک (Thermal break)، پروفیل آلومینیومی است که از طریق تیغه پلی آمید به هم وصل میشوند و به صورت دو جداره در می آیند که همین باعث عدم انتقال حرارت میشود، اتلاف انرژی در پنجره های ترمال برک نسبت به انواع پنجره های آلومینیومی بسیار کمتر است و در برابر حرارت عایق است. پروفیل ترمال برک به خاطر لاستیک پلی آمید که بین جداره خارجی و داخلی آن میباشد و توسط ماشین آلات پانچ میشود و نفوذ گرما، سرما و لرزش و صدا را به حداقل میرساند. پنجره های ترمال برک، از ورود آلودگی صوتی به داخل ساختمان جلوگیری میکند. تسمه‌های پلی‌آمید که از الیاف شیشه متراکم و با قابلیت تحمل بار و فشار و حرارت 300 درجه سانتیگراد می‌باشد، علاوه بر موجبات پاس‌شدن مبحث 19 مقررات ملی ساختمان، این امکان را مهیا می‌سازد تا بتوان تنوع رنگ‌های متضاد نمای داخلی پنجره را از نمای خارجی آن ایجادنمود.  درب و پنجره ترمال بریک و مزایای استفاده از آن  

مزایای درب و پنجره آلومینیومی دو جداره ترمال بریک :

عایق حرارتی

عایق صوتی

قابل بازیافت و سازگار با محیط زیست

از نفوذ گرد و غبار جلوگیری میکند.

غیر قابل اشتعال بودن

عایق رطوبتی

زیبا و بسیار سبک است.

باعث صرفه جویی در مصرف انرژی است.

ایمن در برابر زلزله

مقاوم در برابر تغییر شکل و رنگ در برابر عوامل محیطی مثل تابش آفتاب.

مقاوم در برابر فشار باد

تنوع رنگ زیاد

نصب و تعویض پنجره آسان است


جهت مشاهده قیمت پنجره  UPVC و یا قیمت پنجره آلومینیوم کلیک نمایید. 
موضوع :
برچسب ها : ,

+ نوشته شده در 1397/5/8ساعت 12:09 توسط داریوش حقیقی | تعداد بازديد :63

عناوين مطالب پربازدید
آشنایی با پنجره دو جداره و مزایای استفاده از آن
درب و پنجره ترمال بریک و مزایای استفاده از آن
درب و پنجره ترمال بریک و مزایای استفاده از آن
آشنایی با پنجره دو جداره و مزایای استفاده از آن
پنجره و پنجره دو جداره چیست ؟